Kontakta oss

SIF CUP är ett samarbete mellan Södertälje Park Club, ViLirare, Futebol dá força, Södertälje Kommun och fotbollklubbar. Läs mer om våra partners.

SPARK CLUB (Södertälje Park Club)
SPARK som betyder Gnista på engelska, är de som driver SIF CUP på daglig basis. SPARK CLUB mål är att göra bra saker för Södertäljes barn, ungdomar, invånarna och Södertälje stad. Södertälje Park har också ett stort aktivitetscenter, där alla aktiviteter är gratis för alla besökande deltagare på cupen. Projektledare för SIF CUP Johan Rolander är också ansvarig för SPARK CLUB.

Södertälje Kommun
Södertälje Kommun ligger i Stockholms län. Här bort snart 100 000 människor. Södertälje har Sveriges bästa läge ur ett logistiskt perspektiv. Södertälje är kända för sin mångfald och är en av de städer som tagit emot flest flyktingar i världen i förhållande till befolkningsmängd. Södertälje är också en av Sveriges högst rankade idrottsstäder och kommunen inser vikten av turism, idrott och integration och stöttar därmed SIF CUP.

ViLirare
En organisation som idag har fler än 400 ex-allsvenska fotbollspelare som ambassadörer. De arbetar med att utveckla fotbollen och samhället genom sina erfarenheter.

SIF CUP´s organisation

Johan Rolander
Director, project manager, invitations, marketing and sponsors
Mobile: +46 (0) 72 722 84 14
johan@sifcup.se
___________________

Anne Vaskelainen
Volunteer manager
Mobile: 0731577844
anne@sifcup.se
___________________

Jonathan Varli
Competition manager
Mobile: +46 (0) 76 206 35 48
Jonathan@sifcup.se


___________________

Jan Lundgren
Teams & Events
Mobile: +46 (0) 70 530 31 15
jan@sifcup.se
___________________

Ninous Touma
International teams & 7-a-side
Mobile: +46 (0) 76 213 03 69
ninous@sifcup.se
___________________

Keith Karlsson Astor
Initiator
Mobile: +46 (0) 70 555 00 63
keith@sifcup.se
___________________

ICA MAXI VW LT Södertäljeposten Nobina Postkodlotteriet Södertälje Park Synsam Swedbank Telge Intersport Nike